Gra „Rozegraj karierę”
„ROZEGRAJ KARIERĘ” to kreatywna planszowa gra szkoleniowa skierowana między innymi do osób:
- poszukujących pracy lub chcących ją zmienić
- wchodzących na rynek pracy i nie mających dostatecznej wiedzy w poruszaniu się po nim
Gra przeznaczona jest dla osób dorosłych, a także dla studentów i uczniów, którzy kształtują swoje ścieżki zawodowe i wkraczają na rynek pracy. „ROZEGRAJ KARIERĘ” służy jako nowe, ciekawe i kreatywne narzędzie pracy dla trenerów, doradców zawodowych, coachów, pracowników biur karier, pedagogów szkolnych, psychologów, a także nauczycieli prowadzących zajęcia z uczniami i studentami.
Co się dzieje podczas gry?
Podczas gry uczestnicy nieustannie podejmują decyzje dotyczące przyjmowania i odrzucania ofert pracy, uczestnictwa w różnych warsztatach, szkoleniach, kursach, a także kontynuowania edukacji. Decyzje podejmowane są w kontekście historii zatrudnienia wylosowanej podczas gry, a każdej decyzji towarzyszy argumentacja.
Karty z ofertami pracy pokazują uczestnikom, iż dla zdobycia zatrudnienia niejednokrotnie należy poszerzać swoje kwalifikacje oraz nabyć nowe umiejętności, które to zdobywa się między innym biorąc udział w stażach, bezpłatnych praktykach, wolontariacie, a także podejmując pracę zawodową.
W toku gry uczestnicy zdobywają informacje, w jaki sposób poruszać się po rynku pracy oraz jak skutecznie poszukiwać zatrudnienia. Gra otwiera przed nimi wiedzę na temat źródeł i możliwości poszukiwania pracy oraz nabywania umiejętności potrzebnych w rozwoju zawodowym. Gra stanowi odzwierciedlenie sytuacji pojawiających się w życiu człowieka i mających wpływ na jego funkcjonowanie zawodowe.
Pytania i zadania koordynowane przez Mentora służą temu, by uczestnicy w sposób „bezbolesny”, przyjemny i zabawowy zdobyli informacje na tematy pokrewne, takie jak: organizowanie i planowanie poszukiwania pracy, tworzenia dokumentów aplikacyjnych, autoprezentacji i wielu innych.
Czego uczy gra „ROZEGRAJ KARIERĘ”?
- metod i technik poszukiwania pracy oraz korzystania z różnych metod jednocześnie
- analizy sytuacji oraz wyszukiwania rozwiązań
- zdobywania informacji z różnych źródeł
- argumentowania, przewidywania oraz podejmowania decyzji
- autoprezentacji
- dostosowywania danej metody poszukiwania pracy do sytuacji oraz rodzaju zatrudnienia
- planowania ścieżki zawodowej oraz poszukiwania pracy
- współpracy z innymi uczestnikami oraz wzajemnego wspierania się podczas gry
- określania celów
- tworzenia własnej sieci kontaktów i dostrzegania jej walorów
- dostrzegania i wykorzystywania pojawiających się okazji w kształtowaniu drogi zawodowej
Cena warsztatów do indywidualnego ustalenia.